Kuivõrd vesi on tervise alus ning ligikaudu 2/3 meie organismist koosneb veest, on vee kvaliteet, mida me igapäevaselt tarbime, väga oluline.
Vee kvaliteet on omakorda mõjutatud lisaks tavapärastele piirkondlikutele iseärasustele väga tugevalt ka sellest –
Millises seisus on majani jõudvad suured veetrassid?
Millises seisus on meie endi hoonesisesed veetorusikud?
Ning milliseid veetöötlusmeetodeid oleme valinud vee kvaliteedi tõstmiseks?
Moel või teisel on need märksõnad omavahel ka seotud. Hoonesse sisenevale veeliinile on soovituslik paigaldada tavapärane veefilter, mis kaitseb aeg-ajalt veetrassist tuleneva füüsilise sodi ja mustuse eest. Seda mitte tehes, rikume ka hoonesisest veetorustikku.
Vastavalt piirkondlikule vee keemilisele koostisele, on soovituslik valida ka sobiv veetöötlusmeetod.
Näiteks piirkonnas kus on suur magneesiumi ja kaltsiumi sisaldus, on vesi väga kare. Soovituslik on kasutada veepehmendajat. Seda mitte tehes, rikume jällegi hoonesisest veetorustikku kuna kareda vee puhul ladestub toru siseseintele rohkelt katlakivi. Lisaks veetorustikule ladestub katlakivi ka kogu majapidamistehnikale, raskendab pesu- ja nõudepesumasinatööd, kulutab kiiremini dušisegisteid ja otsikuid jne.
Samas piirkonnas kus on suur raua või mangaani sisaldus, on soovituslik kasutada rauaeraldajat. Seda mitte tehes, rikume jällegi hoonesisest veetorustikku, rääkimata ebameeldivast vee kvaliteedist.
Mõnes piirkonnas võib vee keemilises koostises olla väga suur soolade ja kloriidide sisaldus. Sellisel juhul on soovituslik kasutada membraanfiltreerimist.
Kui probleemiks on vee bakteriaalne saastumine, siis on ohutuse mõttes soovituslik kasutada UV steriliseerimistehnoloogiat.
Näidetega siinkohal piirdume, kuid nagu näha, on vee kvaliteet ja selle keemiline koostis mõjutatud väga mitmetest faktoritest.
Lisaks ei saa alahinnata ka inimlikku poolt, kus juba paika pandud veefiltritel ja seadmetel unustatakse puhastada või vahetada filterelementi, mis omakorda põhjustab veetorustiku määrdumist ja seadmete riknemist.
Kõige parema ülevaate sellest, milline veetöötlusmeetod võiks just teile sobida, saab kindlaks määrata läbi veeanalüüsi. Selle saate tellida teile lähimast veelabori teenust pakkuvas asutusest (Terviseamet, Tallinna Vesi, EKUK, PTA jne) või võttes ühendust ka otse meiega.
STELO aitab Teil kohapeal hinnata ka veetrasside ja -torustike seisukorda.
Loe rohkem veefiltrite osas ->
Loe rohkem rauaeraldajate osas ->
Loe rohkem veepehmendajate osas ->
Loe rohkem UV steriliseerimise osas ->
Loe rohkem vee desinfitseerimise osas ->