Lisaks vee keemilisele koostisele, on oluline pöörata rõhku ka vee mikrobioloogilisele ehk bakteriaalsele puhtusele. Teisisõnu vee desinfitseerimisele.
Vee desinfitseerimine on protsess, mille käigus hävitatakse veebakterid, viirused ja muud mikroorganismid, mis võivad põhjustada terviseriske. See on oluline veevarustussüsteemi osa, et tagada puhas ja turvaline joogivesi ning vältida haiguste levikut. Näiteks võib saastunud vesi põhjustada kõhulahtisust, düsenteeriat, kolera või muid terviseprobleeme.
Vee desinfitseerimise meetodid võivad erineda, kuid kõige sagedamini kasutatakse kemikaale, nagu kloori, osooni või ultraviolettkiirgust. Need meetodid hävitavad mikroorganismid ja tagavad seeläbi vee puhtuse ja turvalisuse. Üldjuhul lasub vastutus vee mikrobioloogilise puhtuse tagamisel veevarustajal, kuid juhul kui vesi saadakse enda puur- või salvkaevust, siis lasub kohustus majaomanikul endal.
Seda eriti piirkondades kus kaevu võib sattuda põhjavesi, mis võib olla tahtmatult saastunud kasvõi näiteks lähedalasuvast loomakasvatuse jääkproduktidest tulenevate patogeenidega. Viimase puhul on kõige sagedasem ebameeldiv patogeen soolekepike ehk kolibakter, mis olles meie poolt tarbitavas vees, satub meie organismi ning võib inimesele tekitada lisaks kõhuvalule ka neerupõletikku.Lisaks escherida coli'le, võib esineda mitmeid teisigi patogeene, mis ebasoodsatel oludel (kasvõi näiteks ka siis kui vesi on on lihtsalt pikalt seisvas olekus) võib tekitada torustiku seinale lausa biokile. Sellisel juhul on vaja teostada eraldi veetorustiku desinfitseerimine, mille puhul saab STELO teile abiks olla.
Lisaks on desinfitseeritud vesi oluline ka tööstuslikuks kasutamiseks. Mitmed tööstusprotsessid nõuavad kvaliteetset ja steriilset vett, et tagada toodete kõrge kvaliteet ja vältida töövõimetuse ohtu.
Jätkuva veekvaliteedi saastumise ohu korral on soovituslik paigaldada ohutuse tagamiseks spetsiaalne statsionaarne UV - Steriliseerija.
Bitosiidikäitleja 4. taseme kahjuritõrjuja kutsestandardi tunnistus nr A023894.