Kommenteeri

Miks on oluline pöörata rõhku kodus tarbitava joogivee kvaliteedile?

Joogivesi on meie tervisele ääretult oluline. Olenevalt vanusest ja keha massist, koosneme ligi 70% veest ja kogu ainete liikumine organismis kulgeb tänu veele. Vesi transpordib toitained ja hapniku organismi rakkudesse ning aitab kehal teha keemilisi reaktsioone.

Tänu veele imenduvad inimese organismis C, L, N, P, U ja B-grupi vitamiinid. Nimetatud vitamiine saame organismi kas toidu või joogiveega. Vesi muudab toidu energiaks ja aitab saadud energiat elutegevuseks ära kasutada. Samuti saame joogiveest ka mineraalaineid ja soolasid ning vee abil vabaneme erinevatest toksiinidest. Vesi kaitseb meie elutähtsaid organeid ja hoiab keha temperatuuri stabiilsena. Piisavas koguses puhta joogivee tarbimine hoiab meid tervete ja energilisena.

Kui aga joogivett tarbida liiga vähe või joogivee kvaliteet pole vastav, hakkavad ajapikku tekkima tervisele probleemid. Esimese märguande veepuudusest annab meile aju, tekitades joogijanu. Kui keha ei saa piisavas koguses puhast vedelikku, hakkab järjest rohkem kudedel vee sisalduse protsent vähenenema ja organid ei saa oma tavapärast tööd normaalselt jätkata. Surve alla satuvad paljud organid, eriti süda ja neerud. Vähese või halva kvaliteediga joogivee joomisel tekivad probleemid ka seedeelundkondades. Stressi perioodidel tabab meid tihti ka peavalu, mis tegelikult võib olla tingitud vähe vee tarbimisest.  

Lisaks organismi sisemistele muutustele võib vesi ka väliselt meie keha mõjutada. Kui liiga kare vesi muudab naha kuivaks, siis liiga pehme vesi võib omakorda naha libedaks muuta. Peanaha, juuste ja näonaha pealt näeme kiiresti ära vee mõju meie nahale.

Vee kvaliteedile ja vee tarbimisele tasub tähelepanu pöörata, sest joogiveena tarbitavast veest sõltub suuresti nii meie vaimne kui ka füüsiline enesetunne. Sellepärast oleks mõistlik üle vaadata, milline on koduse joogivee seisund.

Selleks pakume mugavat lahendust veeanalüüsi tegemiseks. Tuleme kohale, teeme veeanalüüsi ning analüüsi vastustest lähtuvalt pakume välja võimalusi, kuidas kodust joogivee kvaliteeti paremaks muuta.

Seega, kui sa pole veel teadlik, milline on sinu koduses majapidamises joogivee kvaliteet ja eelpool mainitu resoneerub sinuga, siis võta meiega ühendust ja broneerime aja analüüsi tegemiseks.

Lisa kommentaar

Email again: