Kommenteeri

Millist mõju avaldab kare vesi kodumasinatele?

Mõeldes karedale veele, meenub inimestele ilmselt esimese asjana visuaal katlakivi kihi alla mattunud veekeetjast.

Kuumutades veekeetja küttekeha karedas vees, ladestub tahke jääk (kaltsium- ja magneesiumkarbonaat) keedukannu põhja ja seintele. Seda seni kuni rohkete kuumutamiste tagajärjel sellest enam mööda ei ole võimalik vaadata.

Kuivõrd veekeetjas olevast katlakivist võime sellisel juhul lahti saada üsna lihtsalt ja koduste vahenditega (näiteks äädiklahusega), siis on meie kodumajapidamises veel hulk seadmeid, mille puhul see nii lihtne paraku ei ole ning mille puhul katlakivi osutub oluliseks kuluallikaks.

Katlakivikiht teadupärast raskendab vee kütmise protsessi. Juba 1.6mm katlakivi põhjustab 12% soojakadu, mis omakorda suurendab elektritarbimist. Lisaks pikenenud vee kütmise ajale võivad läbi põleda ka paljude kodumasinate nagu nõudepesumasina, boileri, kohvimasina ja pesumasina küttekehad. Tulemuseks on koduomanikule asjatu rahaline väljaminek, mida oleks saanud ennetada.

Ka valgete riiete pealt on kareda vee tagajärgi kerge leida. Aja möödudes muutub valge riie peale mitmendat pesukorda kollakaks ning riide kiud on saanud pesemise käigus kahjustada. Kuna karedal veel on kõrge kaltsiumi ja magneesiumi sisaldus, vähendavad need mineraalid pesuvahendite toimet. Seega kulub pesu pesemiseks pesuvahendit pea kaks korda rohkem. Tulemuseks on karedad riided ja koguseliselt rohkem kulunud pesuvahendit.

Kuid kuidas siis kaitsta kodu liigselt kareda joogivee eest? - Ainus lahendus selleks on kasutada veepehmendajaid.

Veepehmendi tööloogika seisneb ioonvahetusel, kus veele karedust andvad ioonid (magneesium ja kaltsium) vahetatakse kareduse mõttes neutraalsete soolade (naatrium) vastu. Tulemuseks on pehme vesi.

Kuigi erinevaid veepehmendeid on turul mitmeid, pakub Stelo vee karedusega võitlemiseks ainult Saksa tootja Grünbeck veepehmendeid, mis erinevad tavapärastest veepehmenditest intelligentse tarkvara, kauni disaini, kindla koostekvaliteedi ja tehnilise võimekuse poolest.

Näiteks on Grünbecki SD ja MD seeria veepehmenditel võimalik mugavalt reguleerida vee pehmendamise astet. See on oluline, kuna täielikult pehmendatud vee tarbimine ei ole pikas perspektiivis tervisele kasulik. Soovituslik optimaalne vahemik on 3-6°dH (Saksa kraadi), mille juures säilib nii tehnika kui meie tervis.

Intelligentse tarkvara all peame silmas seda, et kogu veepehmendi töö on ühendatud internetti ja läbi telefonirakenduse reaalajas jälgitav. Lisaks sellele kuvatakse rakendusse ka alarmid, häired ja hooldusvajadused. Samuti teavitab Grünbecki veepehmendi tarbijat ise, kui soola kogus seadmes on madal ja on tekkinud vajadus seda juurde lisada. Innovaatiline seade muudab kliendi elu mugavaks, sest kogu süsteem on kergelt jälgitav nutivahendite kaudu.  

Kõigele eelpool mainitule toome välja ka Grünbecki seadme disaini, mis sobib valatult kõiksugu sisearhitektuuri disainielementidega.

Võta meiega ühendust, et saaksime ka Sinu kodu katlakivi vabaks teha!

Lisa kommentaar

Email again: